Cranchi

Tradycja Jakości

W 1866 roku Giovanni Cranchi rozpoczął produkcję łodzi nad jeziorem Como. Firma została oficjalnie zarejestrowana w 1870 roku i zajęła się produkcją drewnianych łodzi i jachtów na zamówienie okolicznych fabryk, przedsiębiorców oraz rybaków. Następnie rodzina Cranchi wykupiła fabrykę w Brienno i przerobiła ją na stocznię, gdzie rozpoczęto wzmożoną produkcję nowych modeli. Nowe pokolenie rodziny Cranchi tworzyło jachty z prawdziwą pasją i dbałością o najwyższą jakość i najlepsze właściwości nautyczne. Powstały specjalne działy selekcjonujące materiały do produkcji łodzi, dział projektowy oraz własna linia do produkcji części wyposażenia. Po stu latach od założenia stoczni, produkcję przeniesiono do miejscowości Piantedo, gdzie do dziś mieści się główna siedziba stoczni w której budowane są jednostki o długości od 40 do 50 stóp.

Za znakiem Cranchi kryje się jedna z najstarszych i najbardziej solidnych włoskich stoczni, której tradycje sięgają 1870 roku. Tradycja zobowiązuje stocznię do utrzymania najwyższego poziomu swoich jachtów oraz ciągłego ich udoskonalania. Najważniejszym celem stoczni jest spełnianie wymagań stawianych przez najbardziej wymagających i wyrafinowanych klientów na całym świecie.

Aktualnie stocznią zarządza piąte pokolenie rodziny Cranchi i ciągle rozwija cele postawione przez założyciela stoczni poprzez budowę luksusowych i komfortowych jachtów. Ciągłe dążenie do doskonałości owocuje nowymi modelami, które są pełne nowoczesnych rozwiązań, komfortowe i charakteryzują się legendarnymi właściwościami nautycznymi z których słynie stocznia Cranchi. Cranchi posiada unikalne na skalę światową morskie centrum testowe położone w okolicy Wenecji, gdzie każdy potencjalny armator może obejrzeć i przetestować każdy z dostępnych w ofercie modeli. Dzięki trzem fabrykom o łącznej powierzchni ponad 200.000 m2 co dwie godziny i czterdzieści cztery minuty stocznię opuszcza łódź pełna tradycji, jakości i pasji.

Cranchi – łodzie dla osób poszukujących najwyższej jakości i nowoczesnego designu

Powrót